OTO YEDEK PARÇA SEKTÖRÜNDE DURUM NE?

Ankara Ostim Yıldız Sanayi Sitesi'nde, oto yedek parça piyasası çok durağanlaştı. 

 

Bilindiği gibi Türkiye'nin en büyük oto yedek parça ve oto orijinal çıkma parçalarının tedarik edilebildiği yer Ankara Ostim Yıldız Sanayiidir.

Ancak ekenomik durgunluk Ostim Yıldız Sanayi Sitesi'nde de yoğun olarak kendisini hissettiriyor.  Her tür araç marka ve modelinde ihtiyaç olan parçalara ulaşılabilen Yıldız Sanayii Sitesinden, Türkiye'nin her noktasına oto yedek parçası gönderilebiliyor.
Son aylarda oldukça durgun günler geçiren Yıldız Sanayii esnafıda oldukça dertli. 
Sanayi esnaflarıyla yaptığımız röportajlarda, yedek parça sektörünün kur dalgalanmalarından çok fazla etkilendiği dile getiriliyor, eski günleri özlediklerini ve işlerin biran önce düzelmesini beklediklerini ifade ediyorlar.

Yıldız Sanayi Sitesinin önemli işletmecilerinden birisi olan Orhan Cengiz konu hakkında şunları söyledi: "Öncelikle ankaradanbakis.com haber sitenizin hayırlı olmasını diliyorum. Sanayimize gösterdiğiniz ilgiye de çok teşekkür ediyorum. Yıldız Sanayi Sitesi sadece Ankara'nın değil kendi alanında yani oto yedek parça temini hususunda Türkiye'nin en büyük sanayisidir. Vatandaşlar buradan her türlü araç yedek parça ve orijinal çıkma parçaları tedarik edebilmekteler. Türkiye'nin her yerine gönderim yapabiliyoruz. Buradan tedarik edilen parçalar insanlar için peynir ekmek gibi zorunlu ihtiyaçlardandır. Çünkü sanayimizde fiyatlar oldukça cazip ve hizmet alanı çok geniş olduğundan tercih nedeniyiz. Ancak son zamanlardaki döviz kurlarında meydana gelen hızlı değişiklikler, insanların ihtiyaç duyduğu gıdadan giyime her türlü maddenin fiyatlarındaki artışlar ekonomik zorluklara neden oluyor. Dolayısıyla da zorunlu da olsa arçaları ile ilgili olan parça ihtiyaçlarını erteleme yoluna gitmeye başladılar. Bir an önce bu gidişatın düzelemesini istiyoruz. Şu an gördüğünüz gibi sanayide çalışanlar dışnda neredeyse kimse yok. 

Haber Merkezi...